Kniha návštěv

Datum: 18.09.2015

Vložil: Jirka C.

Titulek: Komu patří žula na pozemku?

Hezký den,

zvažuji nákup většího pozemku. Dle odhadů by tam měla být kvalitní žula, která by se dala následně těžit. Komu ale vlastně patří žula pod povrchem? Patří státu, nebo si s ní můžu nakládat jak chci?

Moc děkuji, Jirka

Datum: 19.07.2015

Vložil: Marcela

Titulek: vyrovnaní vody.

Dobry den.mejitele koupili najemni dum s 8byty a mame spolecne odecet vody..predchozímu majiteli to spravovala realitka kde jsme vyuctovani vody meli každe 3mesice,co to ma novy majitel 2 roky tak vyuctovani dosud nebylo ,,jen sliby a nic se nedeje..jelikož bydlim sama a setrim tak mi vždy vraceli,,,s kamaradkou stale usilujeme a vyuctovani a nic se nedeje,,ostatni to asi nezajima,nebod tu bydli soc.rodiny a ty doplaceli..už si nevíme rady..nebot kamaradka nejakou dobu tu nebydlela....kolik byla spotreba cele bytovky a kdy to zapisovali jsem si nechala opsat od vodaren a ja si take pisi jakou mam spotrebu za mesic jak vody tak i elektriky..prosím o radu co stím ..aby bylo vse vyřízeno a vraceno tak jak ma byt,,,Děkuji

Datum: 19.07.2015

Vložil: lepkova2@seznam.cz

Titulek: Re: vyrovnaní vody.

prosim posilejte sem odpoved

Datum: 27.11.2015

Vložil: Jirka

Titulek: Re: vyrovnaní vody.

Zdravím, moc toho nepíšete. Správný postup závisí na tom, jestli máte pro každý byt vlastní (podružný) vodoměr, nebo ne. Pokud máte podružné vodoměry, tak vodárna Vám řekla kolik jste odebrali celkem a \vy si musíte rozděklit platbu v poměru podle odebrané vody a pak propočítat podle zaplacených záloh. Pokud nemáte vodomněry a nebo jste neodečetli stavy na počátku a na konci u všech, můžete stanovit spotřebu vody jen poměrově podle počtu bydlících osob v bytech. V každém případě je ale ten kdo se o dům staral (realitka, majitel...) povinen dát vám každému jasné a správné vyúčtování všech energií.

Datum: 14.06.2015

Vložil: er.hauf@email.cz

Titulek: Dorovnání platu

Dobrý den, Vážení
opomenuli svou kvalifikaci a zohledním pouze náročnost a podmínky svého předchozího zaměstnání, budu požadovat dorovnání platu.
Pomúžete mi s tím?
Předem děkuji a hezký den i noc přeji
Rudolf Hauf / 737910955

Přidat nový příspěvek